Thermomix czy Lidlomix? Jakie urządzenie wybrać?

0
2809
fot. Pexels.com

Marząc o urządzeniu wielofunkcyjnym, który sprawi, że każdy Twój pobyt w kuchni będzie czystą przyjemnością z pewnością rozważyłeś zakup Thermomixa, bądź jego tańszego odpowiednika- Lidlomixa. Jakie są różnice, który jest wart zastanowienia? Czy każdy z nich wart jest swojej ceny?

Lidlomix, Thermomix – czym są?

Przede wszystkim są urządzeniami, które zrobią niemalże wszystko. Przygotowują obiad nawet dla bardzo wymagających gości. Jest to urządzenie wielofunkcyjne – pełni bowiem zadania wielu sprzętów kuchennych, których do tej pory miałeś w kuchni w pojedynczych egzemplarzach.  

Kilka słów o Thermomixie

Thermomix jest urządzeniem kuchennym, które łączy w sobie 12 różnych urządzeń. Oznacz to dla nas, że posiadając ten sprzęt w swojej kuchni, nie potrzebujemy maszynki do mięsa, tarki, urządzenia do wyrabiania ciasta, miksera do ubijania, młynka, tłuczka, urządzenia do produkcji lodów i sorbetów, młynek do kawy i przypraw, szpikulca do lodów, czy moździerzu. Dzięki niemu zaoszczędzimy z pewnością sporą ilość miejsca w naszej przestrzeni kuchennej. Thermomix waży, sieka, gotuje, mieli, blenduje. Wyrabia ciasto, ubija, miesza podczas gotowania. Zastępuje ponadto urządzenie do gotowania na parze. W najnowszej wersji urządzenia, wydanego w 2019 r. dodatkowo urządzenie zostało zaopatrzone w możliwość wolnego gotowania, zagęszczanie, wstępnego mycia, karmelizacji i fermentacji. Ponadto mamy możliwość gotowania ryżu i gotowania sous vide. Czy takie urządzenie może mieć jakieś wady- ciężko się ich doszukać. Niewątpliwie jednak problemowa może okazać się cena produktu. Mimo, że adekwatna do wykonywanych przez urządzenie czynności to jest to jednorazowy wydatek rzędu niemal 5400 zł. 

fot. Pexels.com

A może jednak Lidlomix?

Najnowsze urządzenie, które możemy zakupić w Lidlu w niewielkim stopniu różni się od Thermomixa. Podobnie jak jego droższy odpowiednik posiada wbudowane Wi-Fi, duży ekran. Dysponuje zestawem przepisów. Parametry technicznie niewiele odbiegają od tych, które ma Thermomix. Lidlomix zastępuje ciut mniej urządzeń, bo 9, a nie 12, jak w przypadku droższego sprzętu. Mimo to bez trudności poradzi sobie ze smażeniem, gotowaniem na parze, ubijaniem, emulgowaniem, gotowaniem, rozdrabnianiem, siekaniem, mieszaniem, ugniataniem, miksowaniem, blendowaniem, czy w końcu ważeniem. Zaspokoi on bez wątpienia nasze kuchenne, podstawowe potrzeby. Z całą pewnością za zakupem Lidlomixa przemawia jego cena, która jest co najmniej trzykrotnie niższa. 

fot. Pexels.com

Zatem co wybrać?

Po przeanalizowaniu, co dają nam oba urządzenia, zastanawiamy się, jaki sens jest płacić więcej. Nie do końca jednak Lidlomix wygra w naszym rankingu bezkonkurencyjnie. Jasną sprawą jest cena, która w przypadku Thermomixa jest dość wygórowana, z całą pewnością nie w zasięgu każdego. To jest głównym powodem rozważania zakupu jej tańszego odpowiednika, i mimo że nie dyskwalifikuje Lidlomixa, dostrzegając jego niewątpliwe zalety, sposób nie wspomnieć o jednym szczególe. Przede wszystkim kupując Thermomix mamy dostęp do bazy tysiąca thermomixowych przepisów. Lidlomix także dysponuje zestawem przepisów, jest on jednak dużo uboższy. Musimy wspomnieć jeszcze o jednym szczególe, który może być znaczącym. Pojemność miski w obu urządzeniach się różni- w przypadku Thermomixa mamy misę pojemności 2,2 l, Lidlomix daje nam więcej- 3l pojemności. Możemy długo polemizować, sprzeczać się, który sprzęt jest lepszy. Zasadniczo ich funkcje są podobne, podobny jest w budowie. Różnią ich producenci, pojemność mis, czy cen. Różnica jest także w ilości zastępowanych urządzeń.

Decyduj samodzielnie, każdy powinien podejść do tematu indywidualnie, ponieważ każdy oczekuje od sprzętów kuchennych czegoś innego. Jedni chcą mieć w zasięgu bazę dużej ilości przepisów, po prostu lubią mieć wybór. Inni skupią się na cenie. Warto umówić konsultację z przedstawicielem firmy rozprowadzającej Thermomix. Pomoże on rozwiać wątpliwości i podjąć decyzję. Lidlomixa możesz zobaczyć w sklepie – sprawdź i wtedy zdecyduj. Jaką byś decyzję nie podjął, z całą pewnością zadowolenie z zakupu będzie niewątpliwe. Tudzież, jedna i druga pozycja jest godna uwagi i polecenia. Oba roboty kuchenne pomogą nam stworzyć pyszny obiad dla rodziny, ukochanego, czy zdrowego obiadku dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here