Jakie urządzenia warto mieć w kuchni?

0
1061
fot. Pexels.com

Każdego dnia wszyscy, którzy są zwolennikami domowych posiłków, spędzają w kuchni sporą część swojego czasu. Czy można go ograniczyć, nie rezygnując przy tym ze zdrowego, domowego posiłku? Na rynku pojawiło się wiele urządzeń wielofunkcyjnych, które mają być naszymi sprzymierzeńcami w stworzeniu prawdziwej kulinarnej uczty. Na co warto zwrócić uwagę? 

Zacznijmy od podstaw

W każdym domu powinny się znaleźć sprzęty niezbędne, czyli takie, które z całą pewnością będą nam przydatne na co dzień. W kuchni także możemy mówić o takich akcesoriach. Koniecznym zakupem wydaje się robot kuchenny, który ułatwi i skróci nam czas przygotowania wielu potraw. Staje się niezbędnym zakupem, jeżeli zamierzamy piec słodkie pyszności. Taki zakup wydaje się nie tylko zasadny, ale także niezbędny. Robot wielofunkcyjny to spełnienie marzeń niejednej gospodyni domowej. Urządzenie wielofunkcyjne miesza, zagniata, ubija. Zaletą tego typu produktu jest to, że oprócz funkcji podstawowych miksera, łączy w sobie blender, malakser, noże do siekania, czy wyciskarkę do owoców. Polecamy i zachęcamy do zakupu, w szczególności tym, którzy posiadają małą kuchnię, aby nie zagradzać jej sobie zbędnymi urządzeniami. Cena może nas zaskoczyć, ale pamiętajmy, że w ogólnym rozrachunku, jeżeli chcielibyśmy kupić pojedyncze urządzenia, zapłacilibyśmy znacznie więcej. Mówiąc o podstawowym wyposażeniu kuchni, nie sposób zapomnieć o mikserze. Wybór jest spory, ponadto niektórzy producenci oferują w zestawie misę.

Coraz częściej kupujemy blendery. Dużą popularnością cieszą się zarówno te ręcznie, jak i kielichowe. Szczególnie przydatne w przygotowaniu smacznych koktajli śniadaniowych. Miłośnikom zdrowej żywności polecamy zakup sokowirówki bądź wyciskarki do owoców. Możemy rozważyć także zakup maszynki do mięsa. Wbrew nazwie równie dobrze sprawdzi się przy szatkowaniu warzyw, więc roślinożercy także będą zadowoleni. Miłośnikom kawy sugerujemy zakup ekspresu- wybór jest spory. Możemy wybrać ekspresy przelewowe, ciśnieniowe. Wszystko zależy od naszych potrzeb i upodobań. Oczywiście także budżet jest tu znaczącym wyznacznikiem. Ceny balansują od 100 do nawet 5000 zł. Osoby z mniejszym budżetem mogą pomyśleć o ekspresie przelewowym oraz o młynku do mielenia kawy ziarnistej. Młynki do kawy do 200 zł to  dobrej jakości sprzęt, który posłuży nam na lata, a przygotowana kawa zachwyci smakiem i zapachem. Tak przygotowanej kawy nie powstydziłaby się niejedna renomowana kawiarnia. 

fot. Pexels.com

Jedno urządzenie, wiele możliwości

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. urządzenia wielofunkcyjne. Zajmują mniej miejsca, niż skompletowanie wszystkich sprzętów, które przydadzą nam się w kuchni. Jedną z możliwości jest multicooker. Urządzenie to pomoże przygotować posiłek – niejednokrotnie może zastąpić mikrofalówkę, parowar, a nawet piekarnik. Z całą pewnością skróci czas przygotowania posiłku, ponieważ dużo czynności wykona za nas. Pomoże przygotować nie tylko posiłek dla dorosłych, ale także sprawdzi się w przypadku przygotowania posiłku do dzieci. Kolejną alternatywą, nieco droższą jest urządzenia wielofunkcyjne wyprodukowane na licencji Lidla- tzw. Lidlomix. Tutaj znacznie bardziej ułatwi nam pracę w kuchni – przede wszystkim dysponuje większą ilością funkcji. Posiada zestaw przepisów, dzięki którym przygotujemy pyszny posiłek i zaskoczymy niejednego niedowiarka.

fot. Pexels.com

Przygotowane jedzenie przy użyciu Lidlomixa, to posiłek, którego nie powstydziłby się niejeden wspaniały szef kuchni w wytwornej restauracji. Pierwowzorem wspomnianego powyżej urządzenia jest Termomix. Jest to sprzęt wyjątkowy – jego wyjątkowość to przede wszystkim przygotowanie posiłków smacznych, zdrowych. Dostosowanych do różnych grup wiekowych i podniebień. Każdy znajdzie na platformie Cookidoo przepis przygotowany w Termomixie, który go zainteresuje. Przy użyciu jednego urządzenia przygotujemy każdy posiłek, poczynając od śniadania po kolację. Termomix czy Lidlomixa– wybór nie jest prosty, decydujący będzie tu budżet, jakim dysponujemy. Każde z urządzeń ma wiele możliwości oraz zdecydowanie ułatwi nam pracę w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here