Jak kupić meble do małego mieszkania?

0
1207
fot. Pexels.com

Nie jest sztuką zakup mebli, sztuką jest taki ich wybór, żeby w małym mieszkaniu zmieścić dużo przedmiotów, sprzętów oraz wydzielić część prywatną, sypialnianą i taką, w której oddamy się pracy. Jak kupić meble do małego mieszkania?

Stawiaj na funkcjonalność!

Gabinet w kawalerce,mała kuchnia dobrze wyposażona i meble do małego salonu, które będą wygodne i spełnią kilka funkcji – to jest w zasięgu twoich rąk. Podstawową zasadę doboru mebli możemy sprowadzić do popularnego hasła producentów szamponów – 2 w 1. Jeśli chcemy kupić sofę do salonu, zadbajmy o to, by się rozkładała. W ten sposób zyskujemy sypialnię dla siebie lub zaproszonych gości, których trzeba przenocować. Modny regał może być przesuwny, a stolik kawowy może pełnić funkcję gazetownika. Regał może dzielić przestrzeń. 

Buduj przestrzeń z kompaktowych rozwiązań mebli do przechowywania 

Optyczne powiększanie mieszkania nie jest tak ważne jak zadbanie o to, by kupić meble, które pozwolą na przechowywanie wielu rzeczy. Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, postaw w mieszkaniu szafę ubraniową na wymiar. Wyposaż ją w rozwiązania takie jak: ukryta biblioteczka, wysuwane szuflady, które mają różne wymiary. Pamiętaj, że możesz wykorzystać modułowe elementy i samodzielnie skonstruować szafę swoich marzeń. Kup ogólnodostępną dużą szafę, zaaranżuj przestrzeń na szafie. 

Pomysłowe rozwiązania – podstawa to niestandardowe podejście

Zamontowanie podestu w mieszkaniu to nie tylko ciekawe i estetyczne rozwiązanie, ale przede wszystkim miejsce na ukrycie ubrań poza sezonem lub wysuwanego materaca, który z powodzeniem zastąpi łóżko, gdy tylko będzie potrzebne. Rozkładane meble to coś, co powinno pojawić się na liście zakupów właściciela niewielkiego mieszkania. Sprawdzaj, czy stół lub krzesło możesz złożyć. W przedpokoju zawieszone na ścianie złożone krzesło może być dekoracją, której pragmatyczny wymiar docenisz, gdy będziesz musiał posadzić przy świątecznym stole więcej osób. 

fot. Pexels.com

Drzwi do zadań specjalnych 

Wyposażenie mieszkania to także wybór drzwi wewnętrznych, które będą estetyczne i funkcjonalne. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie drzwi przesuwnych. Dzięki nim nie tracimy miejsca, gdy skrzydło drzwiowe jest otwarte. Przeszklone ścianki działowe z wbudowanymi drzwiami sprawdzą się, gdy chcemy podzielić przestrzeń. Harmonijkowe drzwi także znajdują swoich sympatyków. 

Nie marnuj miejsca – wstaw mebel 

Jeśli w małym mieszkaniu chcemy postawić stolik kawowy, zastanówmy się, co możemy umieścić pod nim. To miejsce, które możemy potraktować jako gazetownik – wystarczy zastanowić się jak umieścić tam coś na kształt szuflady. Masz przestrzeń między oknem a sufitem lub między oknem a ścianą? Może to miejsce, które czeka na półkę, regał? Zastanawiasz się nad tym, jak przechowywać potrzebne ci sprzęty tak, by były zamknięte, a nie masz miejsca na to, by postawić regał z szufladami lub drzwiami? Rozwiązaniem, które się sprawdzi i będzie lekkie konstrukcyjnie jest wykorzystanie rolety. W wielu przestrzeniach dekoracyjną funkcję będzie pełniła zasłona uszyta na kształt rzymskiej rolety. 

fot. Pexels.com

Meble do pokoju dziecięcego – tu liczy się duża funcjonalność

Wybierając łóżko dla dziecka, które wstawimy do małego mieszkania, w którym pokój rodzeństwo musi ze sobą dzielić, zastanówmy się nad łóżkiem piętrowym lub łóżkiem z drugim wysuwanym. To lepsze propozycje aranżacji pokoju dziecięcego niż wstawienie dwóch łóżek. Ten pokój służyć będzie nie tylko spaniu, ale także zabawie i nauce. Koniecznym zakupem jest inwestycja w kilka lamp. Niech każde dziecko przy swoim posłaniu znajdzie lampkę, której zapalenie nie będzie przeszkadzało drugiemu. W każdym dziecięcym pokoju w końcu umieścimy biurko. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest stworzenie długiego blatu do pisania przez zamontowanie blatu kuchennego. Kolorem ściany możemy umownie podzielić przestrzeń. Pośrodku wstawmy szafkę z popularnej sieciówki z szufladami, które podzielimy między dzieci. Dodatkowe półki możemy powiesić na ścianach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here