Czy lustra pozwalają na optyczne powiększenie mieszkania?

0
1089
fot. Pexels.com

Staramy się optycznie zmniejszyć swoje gabaryty i ukryć krągłości pod osłoną ubrania o odpowiednim kroju, kolorze czy butom na wysokich obcasach. W urządzaniu małego mieszkania chcemy osiągnąć efekt odwrotny. Staramy się za wszelką cenę złudzeniem optycznym powiększyć przestrzeń. Czy dobrym sposobem jest wykorzystanie luster? Doskonałym!

Lustro w przedpokoju – niech goście od wejścia mają wrażenie, że mieszkanie jest większe

Meble do małego mieszkania kompletujemy tak, by pełniły kilka funkcji. To miejsca do przechowywania i dzielenia pomieszczenia. Gabinet w kawalerce jest możliwy do zaaranżowania, gdy tylko zadbamy o odpowiednie rozstawienie mebli. Lustro w przedpokoju niech też pełni kilka funkcji. Niech goście mają wrażenie, że korytarz jest wyraźnie dłuższy, zaś mieszkanie większe. Jeśli odpowiednio zamontujemy tafle luster, to uzyskamy wrażenie, że drzwi i pomieszczeń, do których prowadzą, jest więcej. Jeśli zastosujemy ramę i umieścimy po drugiej stronie ozdobną donicę, to goście będą myśleli, że patrzą do otwartego pokoju,  którego w rzeczywistości nie ma. 

Dekoracje z luster – wszędzie tam, gdzie chcemy powiększyć pomieszczenie

Meble do małego salonu nie stworzą poczucia przytulności, gdy tylko je wstawimy. Ważne jest to, by wybrać dodatki, które ocieplą wnętrze, nadadzą mu charakteru swojskości. Z pewnością będziemy chcieli wykorzystać złudzenie optyczne, które pomoże nam powiększyć salon. Dobrym rozwiązaniem jest powieszenie dużego lustra na ścianie obok stołu w części, która pełni funkcję jadalni. Jeśli w salonie nie udało nam się wygospodarować takiej przestrzeni, niech lustra zawisną jako kompozycja na ścianie obok regałów, naprzeciwko kanapy. W ten sposób tworzymy złudzenie powiększenia. 

O lustrach w innej funkcji – takie do zadań specjalnych 

Popularne jest umieszczenie lustra w sypialni. Tutaj taka szklana dekoracja to nie tylko zabawa w optyczne powiększanie pokoju. To sposób na nadanie wnętrzu intymności, wyrafinowania i elegancji. To rozwiązania, które podniosą temperaturę uczuć między mieszkańcami. Mała kuchnia nieczęsto wyposażana jest w lustro, ale znajdziemy je w łazienkach. Ciekawe rozwiązanie to podgrzewane lustro. Takie produkty podobają się tym, którzy nie lubią widoku zaparowanego lustra po gorącej kąpieli. 

fot. Pexels.com

Jakie zasady powinny rządzić ustawianiem luster w domu?

Przede wszystkim nigdy nie umieszczamy lustra tak, by osoba wchodząca do pokoju widziała w nim swoje odbicie. Niech w lustrze odbija się okno. W ten sposób nie tylko optycznie powiększymy mieszkanie, ale także doświetlimy je. Niech ogromne lustro ma ramę, które przypomina futrynę. W ten sposób podtrzymamy iluzję, że w naszym mieszkaniu jest więcej pomieszczeń. Proste patenty na to, by oszukać potencjalnych kupców naszej nieruchomości to skupienie się na podkreśleniu tego, jak optycznie powiększyć mieszkanie. Wybieraj meble, których fronty to właśnie lustra. To trik, który pozwala na zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy. 

fot. Pexels.com

Co daje nam lustro?

Iluzja, która nam towarzyszy, gdy rozstawimy lustra w domu związana jest z tym że wąskie pomieszczenie skutecznie poszerzymy. Niskie możemy wydłużyć, natomiast niewielkie powiększyć. Wszystko jest możliwe, gdy umiejętnie postawimy i powiesimy lustra. Wybierajmy miejsca tak nieoczywiste jak sufity. 

Co oprócz luster? 

Doskonałym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań są meble, które mogą pełnić kilka funkcji. Ulubiona sofa może służyć do siedzenia w dzień i do spania w nocy. Zadbajmy o kolory. Postawmy na jasne barwy, pastelowe odcienie. Nasze mieszkania zyskają wizualnie kilka metrów kwadratowych. Dzielmy przestrzeń za pomocą ścian witrażowych, konstrukcji z lekkich regałów. Pozwalajmy słońcu oświetlać wnętrze. Jasne mieszkania zyskują. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here