Jak zacząć przygodę z transportem towarowym?

0
1101
fot. Pexels.com

Myślisz o założeniu własnej firmy zajmującej się przewozem dóbr? Podczas gdy wejście do branży nie jest trudne, utrzymanie sukcesu jako firma może być już wyzwaniem, jeśli Twój biznesplan, finanse i strategia rekrutacji nie są solidne od pierwszego dnia. Jak zacząć przygodę z transportem towarowym?

Dlaczego firma transportowa to dobry pomysł?

Dzięki łatwości dostępu do branży, na początek nie potrzebujesz dużego kapitału. W wielu przypadkach przedsiębiorcy rozpoczynają działalność z niewielkim lub żadnym funduszem, polegając na przychodach z działalności, aby pokryć wszystkie koszty ogólne. W miarę możliwości poszukaj klientów i umów już przed rozpoczęciem działalności, ponieważ początkująca firma ma największe trudności ze znalezieniem zleceń.

Gdy ustalisz, na jaki rynek chcesz wejść, musisz zadać sobie trzy ważne pytania. Dzięki temu zakładanie firmy transportowej będzie o wiele prostsze i pozwoli Ci na zbudowanie fundamentu Twojego pomysłu. 

fot. Pexels.com

Z jakimi kosztami muszę się liczyć, zakładając firmę transportową?

Nie musisz być specjalistą od finansów, ale podstawowe zrozumienie wszystkich wydatków jest pomocne przy rozpoczynaniu każdego rodzaju działalności i niezbędne do jej prowadzenia. Po pierwsze, musisz ustalić, skąd zamierzasz czerpać kapitał na rozpoczęcie działalności transportowej. Następnie należy rozważyć konkretne wydatki związane z branżą logistyczną, na przykład wydatki na licencje i opłaty drogowe, koszty utrzymania pojazdów, paliwo itp. Na szczęście większość kosztów, jakie generuje firma transportowa są zwykle łatwe do przewidzenia

Czym muszę się kierować rozwijając swoją flotę?

Wybór odpowiednich pojazdów dla Twojej firmy transportowej oznacza, że Twoi kierowcy będą mieli odpowiedni pojazd do pracy. Najważniejszym wyznacznikiem jest tutaj wydajność względem świadczonych usług.

Widok małego vana, dostarczającego ogromny ładunek skutkuje tym, że Twoja firma będzie wyglądać nieprofesjonalnie. Co przyczyni się do ogromnego spadku konkurencyjności danego przewoźnika. Używanie dużych naczep do przewożenia minimalnego ładunku ma podobne działanie i dodatkowo przyczynia się do powiększenia kosztów. Transport towarowy to sztuka optymalizacji, dotyczy to także wyboru pojazdu.

Ważnym aspektem do rozważenia jest to, do czego pojazd będzie używany. Teraz, może to brzmieć jako coś drugorzędnego i jest to aspekt często pomijany przez wielu właścicieli flot. Ustalenie, jakiego pojazdu potrzebujesz już teraz. Pomoże Ci mieć jaśniejsze wyobrażenie o tym, czym pokierować swój wybór zanim udasz się do dealera.

Przy wyborze pojazdów transportowych należy wziąć pod uwagę następujące, istotne aspekty:

  • Rodzaj przewożonych towarów.
  • Gabaryt ładunków.
  • Rodzaj terenu, po którym będziesz się poruszał.

Firmy kurierskie będą wymagały innych pojazdów niż firmy przeprowadzkowe. Twoje wyobrażenie o najlepszym pojeździe dla Twojego rodzaju firmy transportowej może wymagać dostosowania w oparciu o dostępne finanse. 

fot. Pexels.com

Jak zdobyć kapitał do sfinansowania zakupu pojazdu?

Bez względu na to, jak pojazdy są opłacane jest to największy wydatek w działalności transportowej i logistycznej, jaki będziesz musiał ponieść. Upewnij się, że wykonałeś swoją pracę domową i znasz różne opcje możliwości, jeśli chodzi o płacenie za pojazdy. Można rozważyć następujące warianty:

  • Leasing finansowy i przedłużone umowy najmu, gdzie użytkowanie pojazdów jest finansowane z przychodów. Nie jest wymagana płatność z góry, ale własność pozostaje u leasingodawcy
  • Sprzedaż ratalna, w której niewielka kwota w stosunku do całkowitej ceny zakupu jest wpłacana jako depozyt. Raty są stałe, a pojazd staje się własnością użytkownika po zakończeniu okresu spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here