Wybieramy młynek do kawy do 200 zł – przegląd modeli

0
1011
fot. Pexels.com

Często zastanawiamy się, czy dokonany przez nas zakup był konieczny a przede wszystkim, czy tego potrzebowaliśmy i czy dobrze wybraliśmy. Jednak niektóre zakupy mogą okazać się nieudane. Dlaczego? Wybieramy sprzęt, nie mając jasno sprecyzowanych celów, planu, według którego nasz zakup będzie strzałem w dziesiątkę. Tak też może być w przypadku odpowiedniego młynku do kawy. Czy istnieją urządzenia do kuchni, które są w stanie zastąpić nam dobry młynek? Aż w końcu, czy w budżecie do 200 zł jesteśmy w stanie znaleźć produkt spełniający nasze oczekiwania?

Dobry młynek podstawą sukcesu balisty

Wybór odpowiedniego młynka, jeżeli chcemy cieszyć się wyśmienitą kawą to zakup konieczny, wręcz niezbędny. Powinniśmy o tym pamiętać, już na etapie wyboru ekspresu. Radość z pysznej, porannej kawy jest możliwy tylko wtedy, kiedy ziarna kawy zostaną odpowiednio zmielone

Młynek żarnowy- najlepsza z możliwych decyzja

Tylko młynek żarnowy zapewni nam odpowiednio zmieloną kawę. Odpowiednio, czyli jak? Przede wszystkim drobno, względnie taki sam drobny pył. Młynek ostrzowy z takim zadaniem niestety sobie nie poradzi. Tego typu młynki, choć nie spełniają swojego zadania, są powszechnie dostępne i stosunkowo tanie, dlatego często kupowane. Potem niestety przychodzi uczucie niezadowolenia, bo ziarna są  źle zmielone i smak kawy nie zadowala. Jakość młynków żarnowych powiązane jest z żarnem, które podejmuje całą pracę. Tutaj zasada jest taka- czym większa średnica, tym młynek jest lepszy. Ziarna zostaną zmielone idealnie. Idealnie, czyli odpowiednio drobna, bo od tego zależy aromat świeżo zaparzonej kawy. 

fot. Pexels.com

Przechodzimy do konkretów

Przedstawimy kilka sprawdzonych modeli, które warto rozważyć podczas zakupu. Pierwszą naszą propozycją jest młynek  DeLonghi KG89. Górna granica naszego budżetu, ale wśród młynków w takiej cenie stawiamy tutaj na sprawdzoną markę. Eldom MK150 to kolejny godny polecenia produkt, który spełni oczekiwania wielu. Cieszy się dobrą opinią- zarówno pod względem funkcjonowania, jak i obsługi. Na minus wskażemy dość głośny tryb pracy, jednak można przemilczeć ten fakt, biorąc pod uwagę, że ziarna zmielone są idealnie. Kolejny jest także z marki Eldom- tym razem model wyżej w rankingu młynków. Mowa tu o młynku Eldom MK170- tutaj producenci naprawili szkopuł głośności pracy. Młynek pracuje znacznie ciszej. Niewielkich rozmiarów, ale spokojnie pomieści nawet większą ilość kawy. Polecamy zakup młynka żarnowego marki MPM- model MMk-05. Posiada regulacje rozdrobnienia kawy. Łatwy w czyszczeniu i obsłudze. 

fot. Pexels.com

Alternatywa dla młynków do kawy

Być może zastanawiałeś się, czy jest jakaś alternatywa dla młynka. Czy jest urządzenie, które pomoże ci uzyskać idealnie zmielone ziarna. Właściciele urządzeń wielofunkcyjnych mogą szukać takich rozwiązań w tego typu produktach. Lidlomix i Thermomix z całą pewnością poradzą sobie z tym bez większych problemów. Są to urządzenia, które nie tylko przygotują pyszny obiadek dla dziecka, męża czy wizyty przyjaciół. Poradzą sobie także z przygotowaniem pysznej kawy- nie tylko mielą ziarna, ale także przygotują wspaniałą kawę. Wśród przepisów z Thermomixa znajdziemy przepisy na przygotowanie kaw mrożonych, klasycznych, czy z zaskakującymi dodatkami. Jedno urządzenie zastąpi dobrej klasy ekspres do kawy i młynek.

Pamiętajmy, że zakup młynka jest sprawą priorytetową, jeżeli marzysz o wspaniałej kawie. Wyjdziemy o krok dalej, jest ważniejszy nawet od rodzaju ekspresu, który posiadamy bądź planujemy zakup. Miłośnicy aromatycznych kaw nie wyobrażają sobie udanego poranku bez filiżanki świeżo zaparzonej kawy. Świeżo powinny być także zmielone ziarna. Nie ma bowiem jeszcze takiego sposobu przechowywania, który nie spowodowałby zmniejszenia aromatu kawy. Dlatego zainwestujmy w urządzenie, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się codziennie świeżo zmielonym ziarnem swojej ulubionej kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here