Eko sztuczne kwiatki – to możliwe!

0
1644
fot. Pixabay.com

Sztuczne kwiaty to ostatnio absolutny hit każdego wystroju wnętrz. Są dostępne w wielu różnych wariantach pod względem rozmiaru i kolorystyki, dzięki czemu nasz dom automatycznie nabiera nowego wyglądu. Niektórzy jednak nie są zachwyceni tym pomysłem, ze względu na to, że nie są ekologiczne. Czy da się być eko, posiadając sztuczne kwiaty?

Ostatnie wydarzenia w postaci pandemii koronawirusa sprawiły, że dużo więcej czasu spędzamy w domu i zaczynamy zwracać większą uwagę na tę przestrzeń. Przez to zaczynamy ją upiększać, dostosowywać do swoich potrzeb i zmieniać tak, żebyśmy się czuli w niej jak najbardziej komfortowo.

Jednym z najprostszych i najtańszych pomysłów na wprowadzenie dużych, widocznych zmian w mieszkaniu jest zaopatrzenie go w dużą ilość kwiatów. Rośliny automatycznie sprawiają, że każde wnętrze wyda nam się bardziej przyjazne. To samo dotyczy sztucznych kwiatów. Chociaż nie posiadają walorów zapachowych – ich różnorodność wizualna sprawia, że z pewnością znajdziemy coś, co idealnie będzie pasowało do stylu, w jakim urządziliśmy mieszkanie.

fot. Pixabay.com

Zalety sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty nie są dobrą alternatywą dla środowiska, nie oznacza to jednak, że nie posiadają żadnych plusów. Niestety obecnie żyjemy w biegu i nie mamy czasu, żeby poświęcić go na dbanie o rośliny. To bardzo wygodna opcja dla wszystkich zabieganych, a także tych, których praca zmusza do częstych wizyt poza domem. W takich warunkach trudno o zadbany kącik zieleni we własnym domu.

Chociaż sztuczne kwiaty nie są eko, nie oznacza to, że są z natury złe. To świetny wybór dla alergików. Osoby uczulone na pyłek kwiatów są skazane na życie w jałowej przestrzeni, bez żywych roślin. Nie oznacza to automatycznie, że muszą zrezygnować z posiadania zieleni. W tym wypadku również można ozdobić dom pięknymi sukulentami lub egzotycznymi palmami i kaktusami.

Podobnie będzie w przypadku, kiedy w mieszkaniu są zwierzęta i małe dzieci. Są one najbardziej narażone na wszelkie zagrożenia, które czyhają na nie w domu. Wiele żywych roślin jest trująca. Może to stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla raczkujących dzieci, które dopiero uczą się poznawać świat i robią to poprzez wkładanie wszystkiego do buzi. Tak samo jest z właścicielami czworonogów. Czasem zwierzętom nie podpasuje jakaś roślina i cały czas ją atakują, niezależnie od tego, jak będziemy się starać ją przed nimi ochronić.

fot. Pixabay.com

Ekologiczne sztuczne kwiaty

Sztuczne kwiaty często są krytykowane przez aktywistów ekologicznych, ze względu na to, że nie sprzyjają naszemu środowisku. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu wyrzucać wszystkie tego rodzaju dekoracje, które posiadamy w domu. Wręcz przeciwnie! Warto zastanowić się, jak możemy sprawić, żeby eko sztuczne kwiaty stały się rzeczywistością.

Przede wszystkim powinniśmy zacząć szukać takich dodatków do mieszkania w miejscach, gdzie możemy je dostać z drugiej ręki. Dobrze jest rozejrzeć się po targach staroci albo sprawdzić lokalne grupy w mediach społecznościowych. Ostatnie modna stało się dzielenie tym, czego już nie potrzebujemy. Jest to świetna okazja, żeby bez dodatkowych kosztów wymienić dekoracje w mieszkaniu, a w dodatku nabyć eko sztuczne kwiaty, które mogą nam jeszcze długo posłużyć.

Eko sztuczne kwiaty możemy także stworzyć sami! Chociaż może wydawać się to trudne – ogranicza nas własna wyobraźnia. Własnoręcznie stworzone ozdoby dodają dodatkowego, unikatowego charakteru każdej rzeczy. Dzięki temu wystrój naszego wnętrza będzie oryginalny, nie do powtórzenia.

Popularne sztuczne kwiaty

Jeśli zastanawiacie się, jakie sztuczne kwiaty są obecnie popularne, przyznajemy, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde wnętrze powinno być ozdobione według własnych preferencji, a nie obecnej mody. Istnieje jednak kilka klasycznych pozycji, które idealnie sprawdzą się w każdym domu.

  • Orchidea – te piękne kwiaty podkreślą elegancję każdego wnętrza. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, z pewnością świetnie się sprawdzi.
  • Bluszcz – długie, wiszące gałęzie idealnie podkreślą surowe wnętrza, idealnie sprawdzą się w lofcie.
  • Palmy i trawy – zdecydowanie nadadzą nieco egzotyki naszemu wnętrzu. Takie ozdoby łatwo wykonać samemu, więc świetnie nadadzą się jako eko sztuczne kwiaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here