Wykorzystanie sztucznych kwiatów do ozdoby stołu

0
1211
fot. Pixabay.com

Obecnie trendy w upiększaniu wnętrza naszych domów opierają się na wprowadzeniu do tej przestrzeni, jak największej ilości kwiatów. Dzięki temu nasze cztery kąty stają się bardziej przyjazne i aż chce się wśród nich przebywać. Coraz częściej są to jednak sztuczne kwiaty. Ich powszechne zastosowanie sprawdzi się w każdej przestrzeni. Dzisiaj podpowiemy jakie sztuczne kwiaty najlepiej sprawdzą się na stole.

Sztuczne kwiaty coraz częściej opanowują naszą przestrzeń. Możemy je spotkać w biurach, gabinetach lekarskich, a nawet sklepach. Nic dziwnego. Są wyjątkowo niewymagające, a ich opieka sprowadza się do przetarcia ich z kurzu od czasu do czasu. Wszystko to sprawia, że są idealnym dodatkiem do wnętrza – zachowują pozory żywej natury, zarazem nie pochłaniając naszego czasu przy jego pielęgnacji.

Sztuczne kwiaty do ozdoby stołu nie będą tutaj żadnym wyjątkiem. Sprawdzą się w każdym domu, a dzięki temu, że nie będą sprawiać żadnych problemów, będą idealnym wyborem dla zapracowanych osób, takich, które dużo podróżują, a także młodych mam, zbyt zajętych dzieckiem, by mieć czas i siłę na podlewanie roślin.

fot. Pixabay.com

Zalety sztucznych kwiatów

Wydawać by się mogło, że sztuczne kwiaty, które stoją w sprzeczności z ideą ekologii, przez co powinno się od nich odchodzić, a ich popularność powinna stopniowo maleć. Dlaczego więc tak się nie dzieje? Wszystko ze względu na ich szerokie zastosowanie i wygodę w użytkowaniu.

Sztuczne kwiaty świetnie sprawdzą się dla alergików. Niestety nie wszyscy możemy posiadać prawdziwe kwiaty i cieszyć się ich zapachem we własnym domu. Nie oznacza to jednak, że przez uczulenie powinniśmy rezygnować z wymarzonego wystroju mieszkania. W takim przypadku sztuczne kwiaty będą idealnym kompromisem pomiędzy idealnym salonem a brakiem ataku kataru. Podobnie jest w przypadku właścicieli psów i kotów. Wiele roślin jest trująca dla zwierząt, a niestety nie sposób upilnować naszych czworonogów przez atakowaniem roślin. Zwłaszcza w przypadku kotów jest to trudne, ponieważ te zwinne stworzenia potrafią wejść nawet na najwyższą półkę i żaden kwiatek im niestraszny.

Wiele osób posiada antytalent do kwiatów. Te delikatne rośliny potrzebują odpowiedniej opieki i nie każdy z nas ma czas i wiedzę na ich temat. Prawdziwe beznadziejne przypadki potrafią ususzyć nawet kaktusa, który wydawałby się niemal nieśmiertelnym. W takim przypadku też warto zainwestować w sztuczne kwiaty do ozdoby stołu. W końcu brak ręki do kwiatów nie musi oznaczać ich brak.

fot. Pixabay.com

Sztuczne kwiaty do salonu

Wybierając sztuczne kwiaty do ozdoby stołu lub salonu albo innych pomieszczeń warto kierować się własnym gustem. Czasy, kiedy bezmyślnie podążaliśmy za modą, naśladując zdjęcia z katalogów, bezpowrotnie minęły. I bardzo dobrze! We własnym mieszkaniu powinniśmy się czuć jak najbardziej komfortowo. To miejsce, w którym możemy być sobie i powinno być zrobione po naszemu.

Nie ma jednej określonej zasady jak dobierać sztuczne kwiaty do ozdoby stołu, jednak istnieje kilka kultowych pozycji, które zawsze świetnie dopełnią wnętrze.

  • Orchidea – to klasyczny kwiat, który podkreśli elegancję każdego wnętrza. Idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Posiada wiele wariacji kolorystycznych, więc bez problemu znajdziecie taki, idealnie pasujący do waszego salonu.
  • Kaktus – ich ciekawe kolory i kształty idealnie dopełnią wnętrze. Nieograniczona możliwość sprawia, że można założyć małą kolonię i cieszyć wieloma kaktusami, w różnych rozmiarach. Ta opcja nie jest zalecana posiadaczom zwierząt.
  • Palma – coraz częściej wybierana spośród sztucznych kwiatów. Sprawi, że pomieszczenie nabierze bardziej egzotycznej lub eklektycznej wymowy, w zależności, z czym się ją zestawi.

Sztuczne kwiaty w nietypowych pomieszczeniach

Coraz częściej sztuczne kwiaty znajdują się nie tylko w naszych salonach, ale i w innych domowych pomieszczeniach. Świetnie sprawdzą się w korytarzu, przestrzeni mocno narażone na ruch i możliwość zrzucenia kwiatów. Niektórzy stawiają sztuczne kwiaty w łazience. Normalne rośliny nie wytrzymały w warunkach, gdzie jest bardzo ciepło i wilgotno. Sztuczne rośliny sprawiają, że mamy dużo więcej opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here