Najlepsze gry edukacyjne dla dzieci z klas 1-3

0
1097
fot. Pexels.com

Czas edukacji wczesnoszkolnej jest okresem trudnym. Następują bowiem na tym etapie znaczące zmiany w rozwoju dziecka. Kształtują się poglądy i zainteresowania młodego człowieka. Czym wspomóc rozwój dzieci? Z pomocą przychodzą gry edukacyjne. Traktujemy je jako pomoce edukacyjne. Gry planszowe to gry zespołowe, rodzinne- po prostu integrujące. Wspierają podstawowe kompetencje społeczne. Celem edukacji jest rozwój dzieci, rodzinne nauczanie powinno sprawiać frajdę. Uczmy zatem przez zabawę i w naturalny sposób wspierajmy rozwój. 

Dobra decyzja

Stojąc przed wyborem zakupu odpowiedniej gry dla naszego dziecka, zastanawiamy się czym się kierować. Co wziąć pod uwagę? Zainteresowania czy aspekt edukacyjny? Najlepszym rozwiązaniem jest połączenia jednego i drugiego. Tutaj z ratunkiem przychodzą gry edukacyjne. Stawiamy na edukację i zabawę. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej produktywna nauka jest przy zabawie. Uatrakcyjniania procesu edukacji jest dobrą decyzją każdego zatroskanego o swoją pociechę rodzica. Gry edukacyjne to swoista pomoc edukacyjna dla dzieci. Stanowi wsparcie w procesie edukacyjnym młodego człowieka. Nikomu tak jak rodzicom i nauczycielom  nie zależy na umiejętnym przekazaniu wiedzy, w przystępny sposób. Warto się wspomóc w tym działaniu możliwymi środkami. 

fot. Pexels.com

Twórcze podejście do tematu

Twórcze? Być może trafniejsze zdaje się tu określenie kreatywne. W przypadku nauczania każde zagadnienie podane w inny sposób niż wykładanie czystych treści jest twórcze. Z pomocą przychodzą pomoce dydaktyczne. Gry edukacyjne najbardziej się przydadzą w obecnych czasach, kiedy należy odnaleźć się w zdalnym życiuw zdalnym nauczaniu, zdalnej pracy. Pomogą w zaciśnięciu więzi międzyludzkich. Warto o nich pomyśleć w momencie, kiedy dzieci tęsknią za szkołą a powrotu do normalności nie widać. Wspólna zabawa zachęca do utrwalania pewnych treści. Przede wszystkim pędzając wspólnie czas, postawmy na kreatywność. Mówimy oczywiście o grach edukacyjnych planszowych- będą one dobrym pomysłem i odskocznią od siedzenia przed ekranem monitora.

Poszukiwania nie muszą być trudne, dostępne gry edukacyjne same z nazwy ułatwiają nam poszukiwania- możemy wybrać zestaw gier ortograficznych, zestaw gier matematycznych. Rozwijamy kluczowe kompetencje i zainteresowania. Interaktywne gry edukacyjne są dobrą alternatywą do tradycyjnych gier planszowych. Pamiętajmy jednak o zachowaniu rozsądku, podczas korzystania z komputera. Dbajmy o higienę siedzenia przed monitorem.

fot. Pexels.com

Wskazujemy najlepsze

Nie wskażemy konkretnych tytułów, nie damy konkretnego rozwiązania. Spędźmy ze sobą trochę czasu, wspólnie podejmiemy decyzję o wyborze najlepszej gry dla przyjemności wszystkich. Dodatkowo rodzic powinien zwrócić uwagę, nad czym warto popracować u swojego dziecka. Czy przydatne będą pozycje, które umocnią poczucie wartości u naszej pociechy, czy gry rozwijające je edukacyjnie. To rodzic wie, co jest najważniejsze. Jeżeli nasze dziecko jest żądne wiedzy, postawmy na łamigłówki, szarady matematyczne, gry słowotwórcze. Przede wszystkim, jeżeli chcemy popracować nad asertywnością, emocjami- rozważmy zakup gier zespołowych, kształtujących wskazane postawy.

Jakiej byśmy nie podjęli decyzji, pamiętajmy, że gry planszowe rozwijają inteligencję emocjonalną, rozbudzają wyobraźnię i kreatywność. Rozwijają umiejętności logicznego myślenia. Rozwijają wiedzę na różnych obszarach. Kształtują umiejętności społeczne, uczą zasad zdrowej rywalizacji. Tematyka jest obszerna, dostosowana do wieku, zainteresowań, możliwości dziecka. Chłopcy i dziewczynki znajdą coś dla siebie. Gry edukacyjne skierowane do uczniów klas 1-3 krążą wokół poruszanych zagadnień na zajęciach szkolnych. Dodatkowo obejmują tematy i treści, które znajdziemy na stronach podręczników do edukacji wczesnoszkolnej. W ciekawy sposób zachęcają dzieci do zainteresowania się ważnymi treściami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here