Kupujemy pomoce edukacyjne dla naszych pociech

0
941
fot. Pexels.com

Pomoce edukacyjne dla nauczycieli to chleb powszedni każdego belfra. Pomagają one w szkole przedstawić dane zdarzenie, wyjaśnić pewien zakres wiedzy, aby pomóc dzieciom. Czy z pomocy edukacyjnych korzystać mogą tylko nauczyciele w szkole? Czy rodzic także powinien rozważyć ich zakup? Być może nie zdając sobie z tego sprawy, kupując dziecku prezent w postaci gier edukacyjnych, już inwestujemy w pomoce edukacyjne dla naszej pociechy. Każda okazja do tworzenia wspólnych chwil to ważny czas.

Od czego zacząć?

Zacznijmy przede wszystkim od zainteresowań dziecka. Warto rozwijać w nim to, co sprawia mu przyjemność. Rozwijanie pasji i zainteresowań powinno być motorem zapalnym do wyboru odpowiedniej pomocy dydaktycznej. Możemy także podejść do tematu trochę inaczej. Możemy wspomóc pomocami edukacyjnymi naukę naszego dziecka, w szczególności kiedy pewne zagadnienia stanowią dla niego trudność. Jeżeli coś dla naszej pociechy jest niezrozumiałe, warto poprzez zabawę wyjaśnić treści niezrozumiałe. Pomoce dydaktyczne to wszystkie przedmioty oddziaływujące na zmysły dzieci. Sprawdzą się w przypadku dzieci młodszych, mają swoją zasadność dla uczniów starszych. Pozwalają w krótszym czasie przekazać większą ilość wiadomości. Urozmaicają lekcje, ułatwią wspólną pracę z dzieckiem na czas pracy w domu. Zacznijmy zatem od nauki przez zabawę, wspólnym spędzeniu czasu pandemii i ułatwieniu dzieciom przejście przez ten okres. 

fot. Pexels.com

Pomoce dydaktyczne warte rozważania w edukacji wczesnoszkolnej

Pomoce dydaktyczne w swej idei mają zachęcić dzieci do nauki. Warto rozważyć zakup gier edukacyjnych. Poprzez wspólną zabawę utrwalamy to, co dziecko powinno utrwalić. Jedną z propozycji wydawniczych jest niezbędnik ucznia, który sprawdzi się w klasach 1-3. Stanowi on zestaw przedmiotów, które ułatwią naukę. Pomogą w matematyce, rozwiną polonistycznie. Pomoce ułatwiają naukę przez działanie. Coraz więcej pomocy skupia się na rozwijaniu zdolności społecznych dziecka – traktuje o emocjach, rozpoznawaniu ich i radzeniu sobie z nimi. Pełni niejako funkcję terapeutyczne. Ważne, że w ciekawy, przystępny sposób przybliżają trudne zagadnienia i wspierają edukację dzieci. 

Typowe pomoce nauczyciela

Pomoce dydaktyczne, które stanowią podstawowe wyposażenie szkoły to powszechnie znane plansze, mapy. Coraz częściej pomoce w postaci multimedialnej wzbogacą pracę dydaktyczną pracowników oświaty. Szczególnie przydatne w czasie nauczania zdalnego. Pomoce edukacyjne dla dzieci stanowią część sukcesu edukacyjnego. Możliwości jest wiele- branża wydawnicza oferuje wiele. Poczynając od przedmioty ścisłe po humanistycznej. U najmłodszych wspierają naukę czytania i pisania. Pomagają zapamiętać tabliczkę mnożenia  i trudniejsze działania matematyczne. Starszym pomoże w historii, przyrodzie, matematyce, czy języku polskim. Wspomogą w nauce języków obcych, w postaci fiszek. 

fot. Pexels.com

Wspierajmy edukację dziecka

Najbardziej skutecznym sposobem nauki w ostatnich czasach jest wsparcie procesu edukacji zdalnej. Rodzic w jednym momencie staje przed wyzwaniem pogodzenia obowiązków zawodowych oraz wsparcia swoich dzieci w nowej rzeczywistości. Nauczanie zdalne to wyzwanie, z którym do tej pory nikt nie miał do czynienia. Kiedy dziecko tęskni za szkołą– za wychowawcą, rówieśnikami rodzic powinien udzielić wyjątkowego wsparcia. Wspólnie spędzony czas pomoże, choć w pewnym stopniu zrekompensować dzieciom trwanie w czasie lekcji zdalnych. Rodzic powinien podejść do tematu bez emocji i na spokojnie. Taka postawa ma szansę na uspokojenie niepokojów u dzieci. Bez względu na to, czy dzieci pobierają naukę w klasach 1-3, czy sprawa dotyczy dzieci starszych wsparcie w procesie nauczania i podpowiadanie skutecznych sposobów na rozwiązanie problemów szkolnych jest bardzo ważne. Ważny jest też dobór środków. Z pomocą przychodzą pomoce edukacyjne w postaci gier i plansz edukacyjnych, multimediów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here